Op. Dr. Dilek Avşar Kimdir?
1973 yılında Tekirdağ'da öğretmen anne babanın çocuğu olarak doğdu. Op. Dr. Dilek Avşar, ilk öğrenimini Hacı İlbey İlköğretim Okulunda, orta ve lise eğitimini ise Bursa Mustafakemalpaşa Lisesinde tamamladı.

1991 yılında Tıp Fakültesine girdi ve Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra bir buçuk yıl pratisyen hekim olarak Trabzon Of Devlet Hastanesinde çalıştı.

2001 yılında Uzmanlık Sınavı ile girdiği Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Ana Bilim Dalından 2007 yılında ihtisasını tamamlayarak Plastik Cerrahi Uzmanı oldu. Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra zorunlu hizmet kurasıyla Kırşehir Devlet Hastanesinde atandı. İki yıllık zorunlu hizmetin ardından 2009 Haziran ayında İstanbul Levent da bulunan Özel Avşar Poliklinikte hastalarına hizmet vermeye başlamıştır. Dr. Avşar, kendisi gibi estetik cerrah olan Op. Dr. Yakup Avşar ile evli ve Naz isminde bir kız çocuk annesidir.

Op. Dr. Dilek Avşar’ın plastik cerrahi uzmanlık eğitimini tamamlarken bitirme tezi olarak hazırladığı “Genç Kadınlarda Memenin Antropomik Ölçümlü Çalışması” ile meme cerrahisi üzerine yoğunlaşmıştır. D. Avşar, memenin estetik operasyonları başta olmak üzere; vücut şekillendirme ve kadın genital operasyonları da uzmanlaştığı operasyonlar içerisinde yer almaktadır.

Op. Dr. Dilek Avşar sosyal yaşamında ailesi ile birlikte zaman geçirmek, eşi ile birlikte tenis oynamak, doğa yürüyüşleri yapmaktan hoşlanır. Dr. Avşar’ın hobileri arasında çeşitli ülkelerdeki müzeleri ziyaret etmek ve sanatsal etkinliklere katılmak önemli yer tutar. Dr. Avşar’ın ev tasarımı ve Still Danışmanlığı özel ilgi alanıdır.

Op. Dr. Dilek Avşar ve eşi Op. Dr. Yakup Avşar estetik ve plastik cerrahi dalında faaliyet gösteren derneklere üye olup, mesleki dernekler dışında sosyal sorumluluk projeleri içinde de aktif de olarak yer almaktadır.
Hakkımda
Op. Dr. Dilek Avşar

Dr. Avşar 1973 yılında Tekirdağ’ ilinde öğretmen anne babanın
çocuğu olarak doğdu. Op. Dr. Dilek Avşar...

picture

Sık Sorulanlar
Estetik ameliyatlarda merak edilenler

Op. Dr. Dilek Avşar'a
estetik ameliyatlarla ilgili sık sorulan sorulara göz atmak için...

picture

Genital Estetik
Genital Bölge Estetiği

Genç kızlık döneminden menopoz sonrasına kadar genital bölgede estetik girişimlere ihtiyaç duyulabilir.

picture
Op. Dr. Dilek Avşar’ın meme göğüs estetiği gibi, estetik plastik cerrahi uygulamaları anlattığı web sitesinin amacı bu operasyonlar hakkında aydınlatıcı bilgiler vermektir.
Tanı, tedavi ve tetkikler için hastanın plastik cerrahi uzmanına başvurması gerekmektedir.